Podmínky záruky


Vážený zákazníku,

dostává se Vám do rukou nástroj stavěný ručně s největší pečlivostí a snahou tak, aby Vám poskytoval maximální hráčský komfort, vyrovnaný tón a přesné ladění. K tomu je potřeba dodržet několik zásad. Stěžejním materiálem nástroje je dřevo, které může měnit objem vlivem teplotních a vlhkostních změn prostředí, v němž se nástroj nachází.

Doporučuji Vám nástroj uchovávat v prostředí s relativní vlhkostí vzduchu 50-60% a teplotou do 25°C. Zajména v zimním období, kdy bývá relativní vlhkost vzduchu velmi nízká, by neměl být nástroj skladován v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů, ani u stropu místnosti! Koncentrace teplého a suchého vzduchu nástroji neprospívá. K úpravě klimatických podmínek lze použít tzv."zvlhčovač" dostupný v prodejnách hudebních nástrojů. Též není doporučeno nástroj vystavovat přímému slunečnímu záření- zvláště v letním období. Nedodržením těchto podmínek vystavujete nástroj nebezpečí poškození.

Nástroj uchovávejte a přenášejte nejlépe v pevném pouzdře, které omezí prudké změny teploty a vlhkosti a zabrání mechanickému poškození nástroje. Nástroj lze čistit měkkým flanelem, případně leštěnkou určenou k údržbě dřevěných lakovaných povrchů. K čištění nesmí být použity abrasivní leštěnky ani rozpouštědla.

Doporučnená síla strun je 0,10- 0,12mm (dle typu nástroje). Životnost nástroje výrazně prodloužíte mírným povolením strun, není-li delší dobu používán.

Na všechny nástroje se vztahuje zákonná záruční lhůta (24 měsíců) na vady vzniklé vinou výrobce. Je třeba brát v potaz, že záruční doba a životnost jednotlivých dílů nástroje jsou různé pojmy. Životnost nástroje je dána způsobem a intenzitou jeho používání.

[6068453] navštěvníků od 15.11.2006
(c) StudioPOHODA 2006